Голова Ізяславської РДА програв суд журналістам, які оприлюднили факти з його е-декларації

By | 15 Травень 2017

Голова Ізяславської райдержадміністрації і депутат обласної ради Борис Яцков не довів в суді, що журналісти обласної газети “Подільські вісті”, оприлюднивши відомості з його електронної декларації, заплямували честь, гідність і ділову репутацію посадовця.

MG_4556111

Про це повідомляє “НГП” з посиланням на рішення Хмельницького міськрайонного суду від 25 квітня.

Чиновник оскаржував публікацію “Подільських вістей” під назвою “Багаті дружини “бідних чиновників”, у якій журналісти проаналізували електронну декларацію Бориса Яцкова за 2015 рік і передрукували наявний фактаж, використовуючи оціночні судження.

У публікації йшла мова про статки сім’ї голови Ізяславської РДА, зокрема про володіння трьома земельними ділянками  і будинком на 185,6 квадратних метра. Ще йшлося про будинок на 500 квадратів, який наразі добудовує сім’я очільника РДА.

Дружина чиновника орендує приміщення заправок Ізяславі і в Славуті. Ще в оренді є приміщення магазину і автомийки. Автопарк Яцкова налічує пять автівок: Skoda Yeti, вантажні» DAF CF 83 360» і МАЗ, також є дві Audi Q7.

У публікації журналісти висловили думку про явний конфлікт інтересів у діяльності бізнес-леді Інни Яцкової і голови РДА Бориса Яцкова. Наприклад, тендер відділу освіту Ізяславської РДА на понад 500 тисяч гривень був проведений за переговорною процедурою. Переможець, ну, звісно ж, ФОП Інна Яцкова. “У пояснювальній записці туманно вказано, що послуги може надати тільки ФОП Яцкова”, – йшлося в публікації “Подільських вістей”.

На думку посадовця, ця згадка з його е-декларації порочать честь і гідність Бориса Яцкова та його сім’ї, що негативно впливає на ділову репутацію голови Ізяславської районної державної адміністрації.

Суддя Оксана Мазурок дійшла висновків, що оприлюденена інформація в газеті про статки чиновника містить  оціночні судження та має суспільний інтерес. Вона навела окремі пункти з Резолюції 1165 (1998) Парламентської Європи про право на недоторканість приватного життя, в яких сказано: “Політичні діячі та посадові особи, які обіймають публічні посади або здійснюють публічну владу на місцевому, регіональному, національному чи міжнародному рівнях, вирішили апелювати до довіри громадськості та погодилися “виставити” себе на публічне політичне обговорювання, то вони підлягають ретельному громадському контролю і потенційно можуть зазнати гострої та сильної громадської критики у засобах масової інформації з приводу того, як вони виконували або виконують свої функції. При цьому зазначені діячі та особи не повинні мати більшого захисту своєї репутації та інших прав порівняно з іншими особами”.

Таким чином, межа допустимої критики щодо політичного діяча чи іншої публічної особи є значно ширшою, ніж окремої пересічної особи, переконаний суд.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *