Міське сміттєзвалище дослідять на предмет видобування біогазу

By | 12 Травень 2017

Це питання було вчора обговорене під час робочої зустріч мера Михайла Сімашкевича та депутатів міської ради із доктором технічних наук, заступником директора Інституту газу НАН України Геннадієм Жуком.3a61997cf125cf955490c90128f753f3_XL

Про це повідомляє сайт Кам’янець-Подільської міської ради.

Для початку реалізації ідеї потрібно провести практичні дослідження і протестувати для потенційного інвестора об’єм накопиченого на полігоні газу. Для цього, зазначає представник Інституту газу, необхідно пробурити кілька свердловин й взяти проби газу з різних точок. “На основі цих розвідок зможемо сказати, яку генераційну потужність можна буде встановити на сміттєзвалищі”, – відзначив Геннадій Жук.

“Звичайно, зараз ми можемо говорити лише про перший крок. Але якщо все вдасться, – а з приводу долі нашого полігону ми говоримо не вперше і не з першою організацією, – то вирішимо не лише екологічне питання. Для початку 10% коштів із отриманої вигоди буде йти на розвиток комунального підприємства “Спецконмунтранс”, яке й опікується місцевим полігоном”, – цитує міського голову сайт міськради.

Тестові роботи на сміттєзвалищі фахівці проведуть у найближчі кілька днів.

Додамо, що наразі Інститутом газу вже успішно реалізовано кілька подібних проектів. Зокрема у Броварах, Борисполі, Житомирі та Миколаєві.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *