Маніпуляція найдорожчим

By | 17 Січень 2017

Без имени-1Михайло Посітко
Голова Кам’янець-Подільського міського осередку ВО “Свобода”

Ми живемо в епоху, коли інформаційні технології стають, як в нагоді людині, так і використовуються маніпуляторами в якості зброї.

Спілкування у соціальних мережах, зокрема у мережі Facebook, є певним способом соціалізації, засобом швидкісної доставки інформації, майже безкоштовною можливістю донести інформацію про ту чи іншу подію. Свободівці, опозиційні владі громадські активісти, не маючи вільного доступу до місцевих засобів інформації, адмініструють свої групи для спілкування. Саме в такий спосіб, кам’янчани можуть дізнатись про альтернативну владній позицію. Ви ніде в місцевій газеті не прочитаєте про позов міського голови проти громадського активіста чи подію, яку організували свободівці. Це – своєрідний останній вільний майданчик для спілкування вільних людей. Та й коли йде мова про необхідність надання швидкої допомоги воїнам московсько-української війни, які перебувають на фронті – соціальна мережа є найшвидшим комунікативним засобом.

13 січня 2017 року наш товариш, воїн, який зараз перебуває на передовій, Роман Сивків звернувся на своїй сторінці до місцевої організації ВО «Свобода» із проханням надати йому «щиру відповідь»1. Воїн , якого ми всі поважаємо і ставимо в приклад молодому поколінню, був обурений публікацією Андрія Попика (Andriy Popyk) «Скільки чиновників треба, щоб привезти холодильник?», де у м’якій сатиричній формі висвітлено недолугий «піар» команди чиновників і народного депутата, які напередодні свят привезли в один з будинків для літніх людей холодильник. Про цю буцімто подію можна написати багато. Оцінку цій сміхотворній ситуації дали сотні хмельничан та кам’янчан 2. Але мова не про холодильник і піар команди Мельниченка.

Роман – щирий і відданий Україні патріот. Він з 2014 року на фронті, захищає нашу з вами країну від окупанта і ми вклоняємось перед його героїзмом та мужністю. Звичайно, що людина перебуваючи там, не може повністю володіти інформацією, знати, що коїться насправді в місті. Він наголошує на тому, що волонтери міста допомагають йому та хлопцям на передовій. В оригінальному дописі на своїй сторінці висловлює щиру подяку народному депутату Мельниченку. Згодом, – з його допису щезає це прізвище. Можна припустити, що саме ця постать найважливіша в його дописі і причина обурення.

Ми також щиро вдячні волонтерам за безкорисливу допомогу воїнам. Подивіться, які бджілки наші дівчата з Жіночої сотні. Своїми натруженими руками вони вдень і вночі плетуть маскувальні сітки, збирають і передають допомогу. Наша організація теж допомагає. Всім – чим можемо. Не буду перераховувати, щоб моя відповідь не виглядала «само піаром». Але й мовчати у цій ситуації, не варто, оскільки Роман дав неоднозначний коментар телефоном одному з провладних місцевих сайтів. Тому дуже важливо розібратись у цій ситуації і зрозуміти навіщо і як влада використовує воїнів-героїв у своїх хитрих інформаційних маніпуляціях.

Нещодавно, як правдиво прокоментував Роман, він звернувся до мого помічника – Ірини Шелепницької, яка адмініструє у мережі групу ГО «Єдність – наша сила» (керівник Сергій Харламов). Ірина надала власну переписку з Романом, з якої видно, що саме Роман просив викласти в мережу заклик про допомогу бійцям-погорільцям під час їх перебування на Львівському полігоні, що й було нею зроблено. Зараз чомусь Роман оцінює своє прохання як «свободівський піар». 4 3

Далі – можна ознайомитись з перепискою, по допомозі, яка необхідна була Роману і товаришам по зброї.5 6 7 8 9 10Крім того, Ірина звернулась до відомих в місті волонтерів в місті –Тетяни Кошелєвої та Ларіси Діновської (ГО «Жіноча сотня»). Тетяна Кошелєва одразу зв’язалась з львівськими волонтерами, які запевнили , що вся ситуація під контролем, бійці забезпечені усім.11 12Спільно з ГО «Жіноча сотня» ми терміново зібрали, все, чим могли на той час допомогти і також відправили на Львів. Всі наші передачі та квитанції ми зберігаємо в нашому фотоархіві, тому не є проблемою показати те, що з невідомих мені причин, воїн у телефонному коментареві назвав допомогою, як для «бомжів», або таким, що його сослуживці викидають. Серед переданих речей: шкарпетки, які власноруч вив’язані Аллою Федірко, військова форма (бувша у використанні), засоби гігієни, продукти, теплий одяг для погорільців. Дуже прикро, що знайшлась причина, що спонукала Романа так відреагувати .13

Дитячі садки, школи, підприємці – всі допомагають; освіта, до прикладу, може централізовано це робити. І тоді міський голова має з чим їхати до бійців не з пустими руками. Адже все це стає можливим завдяки нашим кам’янчанам.

Маю ще пояснити ситуацію навколо обурення Романа тим, що «Свобода» ніби то ображає пані Беньковську М. Ця пані кілька років тому скандально набула право власності на земельну ділянку у парковій зоні , що на Руських фільварках. Наразі, два судових позови (об’єднані в один 06.01.2017) – від місцевої прокуратури і депутата-свободівця про визнання недійсним акту на право власності на земельну ділянку та рішення міської ради перебувають на розгляді міськрайонного суду.

Принагідно, запрошую кам’янчан прийти на цю судову справу 27 січня на 14.00 (суддя Швець) і не дозволити дерибанити наш з вами парк.

Чи може хороша людина, яка зі слів Романа, допомагає бійцям порушувати закон? Питання риторичне.
Зі всього зрозуміло, що привозячи дари на передову, можновладці намагаються спотворити ситуацію, видаючи, як з холодильником, це за власні заслуги. Воїни вірять і часто стають об’єктами таких маніпуляцій. Ми, в свою чергу, завжди готові прийти на допомогу і віддати останнє тим, хто цього потребує.

«Дари» влади можуть стати для неї ж індульгенцією на дуже невеликий термін. Можновладці, припиніть маніпуляції. Ви граєте в брудні ігри зі святим – нашими героями.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *