Кам’янецький виш в двадцятці кращих за показником найсильніших абітурієнтів в Україні

By | 2 Серпень 2016

Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка зайняв сьому позицію.1356

Міністерство освіти та науки України визначило двадцятку університетів, які обрали цього року для навчання за держзамовленням найсильніші абітурієнти. Про це повідомила на брифінгу перший заступник міністра освіти України Інна Совсун, передає Укрінформ.

“Для Міністерства освіти і науки найважливішим було питання про те, яким чином спрацює модель, коли кількість місць держзамовлення розподіляється в залежності від преференцій сильних абітурієнтів. Попередні результати демонструють, що місця зосередилися в сильніших університетах і що побоювання, що всі місця сконцентруються тільки в Києві, були дещо перебільшені. Ми бачимо, що в топ-20 ВНЗ більше половини – це не київські університети. Основне, що це піднімає прохідний бал, тобто люди з сильнішими балами отримують можливість навчатися в університетах”, – підкреслила Совсун.

У десятку кращих університетів за цим показником увійшли: Львівська політехніка, Київський університет імені Шевченка, Київський національний економічний, Харківський ім. Каразіна, Київський торговельно-економічний, Львівський ім. Франка, Кам’янець-Подільський національний університет ім. І. Огієнка, Чернівецький ім. Федьковича, КПІ та Києво-Могилянська академія.

Заступник Міністра уточнила, що в двадцятку увійшли ті університети, які отримали найбільше зростання порівняно з минулим роком на основі преференцій абітурієнтів, окрім Національного університету податкової служби, де причиною зростання є збільшення обсягів виділення місць для цього держзамовника.

КПНУ ім. І. Огієнка збільшив кількість державних місць до 598, що на 174 позиції більше, ніж минулоріч. Для порівняння, Львівська політехніка, яка займає перше місце, показала приріст на 498 “бюджетників”.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *