Руйнівна сила прибутку

Жителі нещодавно створеної Гуменецької територіальної громади вдруге за останній місяць планують вийти на пікет проти дяльності  товариства з обмеженою відповідальністю «Укрпром-буд». 

А все через те, що під час видобутку каміння в кар’єрі, розташованому поміж сіл Вербка та Привороття-2, робочі застосовують потужні вибухові речовини. В результаті вибухів у мешканців прилеглої зони руйнуються як житлові, так і господарські будівлі.

«Будинок руйнується зі всіх сторін, – скаржиться мешканець Привороття Володимир Крушановський, – і все це протягом останніх двох років. Від тоді, як почали активно застосовувати вибухові пристрої».

Вперше селяни вийшли на протест 5 травня після чергового потужного вибуху, від якого тріщини поділили кілька будинків навпіл, а каміння залітало аж в присадибні ділянки. Пікет тривав майже тиждень і люд  ям таки вдалось припинити підривну діяльність підприємства.

Раніше, під час вибухів, людей  виводили з зони ризику, однак нове керівництво не попереджає про проведення підривних робіт. Селяни переймаються не лише за своє майно, а й за здоров’я та життя дітей, які полюбляють проводити час в межах небезпечної зони.

Місцеві мешканці вимагають в дирекції товариства надати їм карту з планом розробки кар’єру, однак «Укрпром-буд» на поступки у наданні інформації не йде, посилаючись на комерційну таємницю.

Проблема кар’єру торкнулася всіх мешканців вищезгаданих сіл, які живуть поблизу нього. Руйнуються як старі, так і нові будинки.

Каміння з кар’єру залітає навіть у ліс, де відпочивають люди, тим самим пошкоджуючи крони дерев. Поміж тим селяни скаржаться і на те, що в криницях зникла вода. Все це вони пов’язують з діяльністю «Укрпром-буду».

Мешканці сіл також нарікають на бездіяльність керівництва тер громади у вирішенні цієї проблеми. Кажуть, на зустріч їм ніхто не йде.

Керівництво новоствореної адміністративної одиниці стверджує, що жителі до них навіть не зверталися. Вони визнають, що проблема кар’єру має місце, однак відхрещується від неї, мовляв, ми дОзвільної документації не надавали і зробити нічого не можемо. При цьому лише повторюють обіцянки підприємства про те, що все буде гаразд.

Ми вирішили поспілкуватися з дирекцією товариства, однак на шляху до кар’єру дорогу нашому авто перегородив позашляховик начальника охорони, а заступник директора відмовився надавати будь-які коментарі.

За словами охоронця, дирекції на місці не було. А обіцянку перетелефонувати нам, коли керівники таки з’являться, він не виконав.

Зрештою нам таки вдалось поспілкуватися з керівником Укрпром-буду Михайлом Пасічником в телефонному режимі. Сьогоднішній директор таки відмовляється показати карту розробки кар’єру, при цьому переконливо стверджує, що усі питання з жителями прилеглих сіл підприємство вже владнало і навіть заключило договір. Однак вказати, з ким був укладений договір і як вирішилась проблема пан Пасічник не встиг – у нього з’явилися нагальніші справи.

А поки дирекція товариства правдами і неправдами намагається владнати всі питання – жителі Вербки та Привороття готують наступний пікет. Кажуть, не відступлять, поки не побачать усієї документації і не переконаються, що в майбутньому з боку кар’єру на них не звалиться чергова проблема.

One thought on “Руйнівна сила прибутку

  1. Pingback: На Кам’янеччині внаслідок діяльності кар’єру руйнуються житлові будинки | Рідна Хмельниччина

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *