Як часто хмельницькі нардепи голосують проти своєї фракції

By | 25 Березень 2016

Хмельниччину у Верховній Раді України представляють семеро депутатів, обраних у одномандатних мажоритарних округах, шестеро з них є членами депутатських фракцій та груп. На основі даних з сайтуrada4you.org ми проаналізували, як часто ці народні обранці не підтримують позиції більшості зі своїх фракцій та груп1.

Нардеп Віктор Бондар (округ № 191), який зараз належить до групи «Партія «Відродження», з часу набуття депутатських повноважень проти фракції голосував у 13% випадків, або ж 487 разів. Зокрема від початку 2016 року (станом на 20 березня) голосувань, що суперечать позиції більшості з депутатської групи, у нього налічується 42: при цьому Віктор Бондар 36 разів натиснув кнопку «Так», один раз – «Ні», один раз «Утримався» і чотири рази не голосував взагалі.

Сергій Лабазюк (округ № 188), член депутатської групи «Воля народу», з моменту свого обрання проти фракції голосував у 28 % випадків, що у числовому виражені становить 892 рази. У нинішньому році в доробку нардепа ми нарахували 162 таких голосування: 34 рази він не погодився з думкую більшості, проголосувавши «Так», один раз – «Ні»,  15 разів – «Утримався» і 112 не голосував.

Народний депутат Роман Мацола (округ № 190), член фракції партії «Блок Петра Порошенка»,  від початку каденції не погодився з позицією фракції у 16% випадків: зафіксовано 684 його голосування, які не збігаються з голосуванням більшості у фракції. У нинішньому році такі розбіжності він продемонстрував уже 105 разів: всупереч більшості колег із фракції вісім разів проголосував «Так», шість разів – «Утримався» та 91 раз не голосував.

Сергій Мельник (округ № 187), який входить до фракції партії «Блок Петра Порошенка»,  за час свого депутатства проти фракції голосував у 13% випадків, що у числовому вираженні становить 564 рази. З нового року кількість його голосувань, що суперечать позиції фракції, дорівнює 69: 14 «Так», одне «Ні», 24 «Утримався», а 20 разів він не голосував взагалі.

Народний депутат Володимир Мельниченко (округ № 193), який належить до фракції партії «Блок Петра Порошенка», не підтримав її майже у 10 % випадків: 420 його голосувань суперечать позиції більшості у фракції.  За майже три місяці 2016 року депутат виявив незгоду з колегами по фракції 72 рази: 17 разів проголосувавши «Так», 51 раз утримавшись та чотири рази не голосувавши.

Депутат Андрій Шинькович (округ № 189), який також входить до  фракції партії «Блок Петра Порошенка», з часу свого обрання проти фракції голосував у 18 % випадків, або 718 разів. Від початку цього року він 102 рази під час голосування не підтримав позицію більшості у своїй фракції: 13 разів проголосувавши «Так», один раз – «Ні», 30 разів утримавшись та не голосувавши 58 разів.

Yak chasto khmelʹnytsʹki nardepy holosuyutʹ proty svoyeyi fraktsiyi 1

Yak chasto khmelʹnytsʹki nardepy holosuyutʹ proty svoyeyi fraktsiyi 2

Таким чином, нардеп Сергій Лабазюк висловлював незгоду зі своєю депутатською групою частіше від інших депутатів, обраних у Хмельницькій області. На противагу йому найбільш дисциплінованим виявився Володимир Мельниченко. Від початку 2016 року з-поміж хмельницьких мажоритарників Сергій Лабазюк продемонстрував максимальну кількість голосувань, що суперечать позиції більшості його депутатської групи, натомість найменше голосувань всупереч однопартійцям ми нарахували у нардепа Віктора Бондаря.

1Йдеться про голосування, що відрізняється від того, як голосує більшість фракції чи групи, до якої входить депутат. Наприклад, за умови, коли більше 50% членів фракції проголосували «Так» щодо певного законопроекту, голосування окремого депутата «Ні», «Утримався» або «Не голосував» вважається голосуванням «проти фракції».


Оксана Банкова, громадський консультант Громадянської мережі ОПОРА у Хмельницькій області

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *