Хмельниччина: Нардепи у мережі

By | 1 Березень 2016

У сучасному світі соціальні мережі є одним із важливих засобів комунікації. Громадянська мережа ОПОРА вирішила з’ясувати, чи використовують нардепи-мажоритарники від Хмельниччини Інтернет для спілкування з виборцями, зокрема, чи мають вони офіційні сайти і сторінки у соцмережах.

Народний депутат Віктор Бондар, обраний від 191 виборчого округу, має офіційний сайт, звідки можна дізнатися про діяльність нардепа та партії «Відродження», яку він очолює. На сайті також подано біографію політика, інформацію про його благодійний фонд, перелік законотворчих ініціатив, адреси громадських приймалень. У окремому розділі можна завантажити декларації про доходи народного обранця.bondar_sait

Віктор Бондар також веде сторінку у мережі Facebook, використовуючи її здебільшого для поширення відео своїх виступів у сесійній залі, на погоджувальній раді тощо (станом на 28 лютого таких поширень було 9 із 18 дописів). Постів, у яких би політик коментував свої дії чи висловлював власну позицію з якихось питань, цього місяця було небагато: один про необхідність внесення до парламенту стратегії економічного розвитку України, інший, вочевидь, маючи на увазі ситуацію в державі, – цитата з твору Михайла Булгакова «Собаче серце».

Депутат не завжди відповідає на коментарі і зауваження під своїми постами, принаймні у лютому таку активність нардеп продемонстрував лише раз.

Віктор Бондар зареєстрований і у соцмережі «ВКонтакті», однак зараз його сторінка неактивна.

Народний депутат Олександр Герега, якого делегував у Верховну Раду 192 виборчий округ, також має власний сайт. Тут виборець може знайти інформацію про діяльність депутата у Верховній Раді та в окрузі, ознайомитись із біографією нардепа та його передвиборною програмою. Крім того, на сайті зазначено контакти громадських приймалень Олександра Гереги.gerega_sait

Є Олександр Герега і у Facebook, однак останній пост на сторінці датується 20 лютого 2014 року.

Офіційний сайт має нардеп Сергій Лабазюк (виборчий округ № 188). Тут він звітує про роботу в окрузі та у парламенті, коментує свою позицію з важливих питань. На сайті є також біографія нардепа та контакти його громадських приймалень.labaziuk_sait

Сергій Лабазюк активно використовує Facebook. На його сторінці у лютому ОПОРА нарахувала 48 дописів, майже всі вони містять коментарі нардепа щодо політичної ситуації в державі, діяльності Верховної Ради, роботи в окрузі тощо.

До того ж політик зареєстрований у Twitter, однак востаннє використовув цю соцмережу для поширення інформації ще у листопаді 2012 року.

На сайті народного депутата Романа Мацоли, якого обрали у 190 виборчому окрузі, є інформація про діяльність депутата, його думки з приводу політичної ситуації в державі. Крім того, тут вміщено коротку біографію політика, адреси його громадських приймалень і окремий розділ, присвячений роботі Громадської організації «Громадянська ініціатива Романа Мацоли «Інститут солідарності громад».matsola_sait

У лютому на сторінці нардепа у Facebook з’явилося 19 дописів – усі вони стосуються депутатської роботи. Однак коментарів під постами зовсім небагато, діалогу з виборцями немає.

Сторінка нардепа у соцмережі «ВКонтакті» у лютому цього року не використовувалась, останній пост датовано 29 січня.

Народний депутат Володимир Мельниченко, що представляє у парламенті 193 виборчий округ, на цей момент не має власного сайту, натомість активно використовує соцмережі Facebook та ВКонтакті – інформація на цих сторінках майже не відрізняється.

Що стосується кількості дописів у Facebook, то станом на 28 лютого їх було 24. Усі пости безпосередньо стосуються роботи депутата, багато – про діяльність на окрузі. Депутат нечасто спілкується з гостями своєї сторінки у коментарях до своїх дописів: цього місяця він лише дякував за привітання з днем народження.

Не вдалось відшукати веб-сайти ще двох депутатів-мажоритарників від Хмельниччини – Сергія Мельника (виборчий округ № 187) та Андрія Шиньковича (виборчий округ №189). Сергій Мельник до того ж не має сторінок у соцмережах, а сторінка нардепа Андрія Шиньковича у Facebook недоступна для виборців, останній видимий допис датовано 29 січня.


Громадянська мережа ОПОРА

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *