Як звичайні громадяни видають книгу спільнокоштом

By | 8 Листопад 2015

У цікаві часи живемо.

Постійно з’являються нові тренди  та  технології, з ними модні слова, на кшталт: фандрайзинг, краудсорсинг, краудфандинг (спільнокошт).

Усі ці слова описують певні механізми залучення ресурсів (матеріальних, людських, фінансових) задля втілення різних суспільних ідей та ініціатив.

Усе як у часи Майдану. Самоорганізація вирішує багато, люди можуть усе!

Нижче буде описано як за допомагою краудфандингу реалізовуєтьса одна із суспільних ідей – друк книги коштом простих людей.

Ідея народилася під час читання українського бестселлеру “Маруся” В. Шкляра. Один із героїв якої, реальна історична постать – Осип Станімір. Сотник 2 куреня 8 самбірської бригади Української Галицької Армії, учасник взяття Києва  1919 році.

Як я потім дізнався, Осип не тільки воював крісом та шаблею, а також словом. Він автор, уже не художньої, а власної, автобіографічної книги “Моя участь у визвольних змаганнях 1917-20 рр.”

Книга була написана Осипом понад 50 років тому,  на еміграції у Канаді. У ній автор  розповідає про свою участь у перипетіях  Російсько-Української війни. ЇЇ передумови, хід , наслідки та аналіз.

12025417_1070951332938327_1562729105_n

Описане здалося мені важливими та актуальними і саме тому, після недовгих розмірковувань, було вирішено її видати. Вперше на батьківщині автора – в Україні.

Для реалізації  цього мною було ініційовано та оформлено  проект на краудфандинговій основі.

Його мета: через книгу Станіміра, донести  до ширшого кола події тогочасної драматичної боротьби українців за збереження своєї Державності.  Боротьби, яка була програна через наші одвічні “граблі”  – розбрат  та внутрішні чвари

Чому книга є важливою для кам’янчан?

Особливий інтерес  полягає в тому, що ціла глава і деякі уривки книги безпосередньо торкнулись нашого рідного Кам’янця-Подільського (нагадаю що в той період наше місто було столицею уряду Петлюри та УНР). Тоді у Кам’янці перегруповувались проукраїнські сили, формували та готували, до подальшої боротьби, армію.  Разом з цим, неподалік, проходили важкі бої з ворогом.

12214007_1071130476253746_2034044323_o

Про проект http://na-starte.com/project/kniga-moya-uchast-u-vizvolnih-zmagannyah-1917-20-rr/

Наразі його підтримали більше 50-ти громадян-грантодавців, якими зібрано понад 5 000 грн.

Але щоб цей проект відбувся потрібно залучити приблизно стільки ж. Для цього залишилось вкрай мало часу – близько тижня.

Не втрачаючи надію,  продовжуєм готувати книгу до друку (уже оновлена обложка, проводиться коректура/редактура, готуватиметься верстка) досягнута домовленість  про друк з одним із найвідоміших видавництв.

Наразі від кожного з Вас залежить , чи буде книга надрукована і прочитана.

Чи є у місті люди яким це потрібно,  стане відомо зовсім скоро.


Бейлик Олександр,

Автор проекту

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *