Списки безкарності

By | 15 Лютий 2015

З жовтня 2013-го в Україні розгорнулась історія протистояння ідей подальшого шляху нації.

Українці стояли перед вибором – впевнений крок до Європи і підписання договору про асоційоване членство з ЄС, чи збереження традиційних стосунків із Митним союзом. Після різкої зміни курсу Януковичем у бік сходу, Майдан незалежності  став місцем протесту, а після розгону – центром революції.

За повідомленнями у ЗМІ, Хмельницька область постачала чи не найбільше тітушок та мітингуючих на провладні акції, серед західних областей. На той час у руках Партії регіонів був зосереджений величезний адмінресурс, яким вони користувались не приховуючи це.

Після жорстоких боїв на інститутській та втечі Януковича сили майдану почали повертатися з Києва. Для того, щоб зайнятись пошуком організаторів централізованого постачання ресурсу на провладні політичні акції. Шукали чиновників, які займались пошуком і відправкою людей в столицю.

Наприкінці лютого такі спроби «відновити справедливість» відбувалися і в Кам’янці-Подільському.

24 лютого почався обшук в Кам’янець-Подільській райдержадміністрації. Участь у ньому брали всі сили, які декларували свою приналежність до опозиції. Рядові активісти майдану та представники політичних партій.

Рейд захопив кабінети деяких посадовців районної адміністрації, в тому числі її зниклого очільника Мийхайла Желізника.

Але найцікавіші документи були знайдені в кабінеті очільниці відділу культури району Алли Вікторівни Бец.

На комп’ютері, що знаходився в її кабінеті, вдалося відновити видалені списки людей, що відправлялися з нашого міста та району на акції у Київ.

У файлах були контакти та імена людей, яких делегували до столиці. На одному – освітяни з районних шкіл. На інших – рядові держслужбовці та одіозні регіонали.

То що ж це були за списки і що вони робили на комп’ютері пані Бец? Ми вирішили з’ясувати це та дізнатись їх подальшу долю.


Олександр КОХАН, Дмитро РОМАНЕЦЬ, Максим ЛІСОВСЬКИЙ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *