Чи отримають учасники АТО обіцяну землю?

By | 26 Серпень 2014
0

с. Устя, садиба “Тарас Бульба”

Нещодавно жителі с. Устя, які приймають участь в антитерористичній операції на сході України, звернулися до сільського голови Сидорука Юрія Григоровича із заявами про отримання земельних ділянок, які були обіцяні керівництвом держави учасникам АТО.

Заявники самостійно обрали територію в межах с. Устя, яка, відповідно до кадастрової карти, досі не знаходилась ні в оренді, ні у приватній власності. Проте вже під час оформлення пакету документації, необхідної для отримання жаданих 0,12 га. землі, вони дізнались про конкурента в обличчі Б’ялківського Антона Костянтиновича. Як виявилося, громадянин Б’ялківський ще з 2009 року зайняв частину заявленої земельної ділянки на підставі рішення Устянської сільської ради. Однак розробити і узгодити відповідну технічну документацію, для відведення території в оренду, до цього часу він не спромігся. Відтак пан Б’ялківський самовільно зайняв частину прибережної захисної смуги біля річки Смотрич та здійснював там незаконну підприємницьку діяльність без жодних на те підстав. Адже, як відомо, рішення про дозвіл сільської ради на розробку технічної документації не є підставою для отримання землі в оренду, а лише одним із етапів у процесі отримання таких прав.

Б’ялківський Антон Костянтинович є керівником ПП виробничо-торгової фірми “КАСКАД”, яка займається рейсовим пасажирським річковим транспортом. Кам’янець-Подільська еліта полюбляє кататись на катерах, які любязно надає цей підприємець.

Коли мова зайшла про те, що на відповідне земельне угіддя претендують учасники АТО, Б’ялківський схаменувся і взявся за розробку вищезгаданого пакету документів. Відчувши загрозу втрати прибутку, він згадав про рішення Устянської сільської ради, яке було прийняте на його користь у вже далекому 2009-му. Таким чином він вирішив йти на крок вперед від військовослужбовців і в такий спосіб легалізувати давно зайняту територію.

24357656578763454

Червоним кольором позначено ділянку, яку зайняв пан Б’ялківський. Фіолетовим – садибу “Тарас Бульба”. На землю між цими об’єктами (в тому числі позначену червоним маркером) притендують учасники АТО.

Ми вирішили поспілкуватись і дізнатися про усі обставини справи безпосередньо від сільського голови Сидорука Ю. Г. В процесі розмови ми отримали підтвердження самовільного зайняття землі Б’ялківським А. К., а також отримали цікаві відомості стосовно садиби «Тарас Бульба», що розташована поблизу спірної земельної ділянки (детальніше на відео).

Що стосується справи по забезпеченню військовослужбовців землею, то вона, за словами Сидорука, розглядатиметься на сесії сільської ради в першій половині вересня. Причина відтермінування є досить банальною – відпустка секретаря, без присутності якого сесію розпочати неможливо. Також сільський голова відмітив, що вирішувати це питання будуть депутати, але, разом з тим запевнив, що земля буде надана всім заявникам.

«Громадське телебачення Поділля» візьме на контроль даний процес і пильно стежитиме за тим, як розгортатимуться події в подальшому.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *